Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Gezici Kütüphane Aracı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından temin edilen 15 yeni Gezici Kütüphane Aracı Ankara'da  düzenlenen törenle İl Kültür ve Turizm Müdürleri ve İl Halk Kütüphanesi Müdürlerine teslim edildi. İlimize tahsis edilen aracı teslim almak üzere İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Alaaddin AYDIN ve İl Halk Kütüphanesi Müdürü Yusuf BAŞ Ankara’da düzenlenen törene katılmıştır.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI’nın törenle anahtarlarını teslim ettiği yeni gezici kütüphaneler Aydın, Trabzon, Tekirdağ, Isparta, Konya, Çorum, Manisa, Iğdır, Kırşehir, Nevşehir, Burdur, Kütahya, Bursa, Elazığ ve Mardin’de hizmete sunulacaktır. Cemil Meriç’ten Atilla İlhan’a, Evliya Çelebi’den Ahmet Hamdi Tanpınar’a 105 bin kitaplık bir envantere sahip olan gezici kütüphane araçlarının sayısı, yeni araçlarla birlikte Türkiye genelinde 46 olmuştur. Gezici kütüphanelerin okuma seferberliğine ciddi katkılar sağlayacağı öngörülmektedir.
 

Teslim törenin de konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI Mardin İl Halk Kütüphanesinin adının da Ebul’ula Mardin olarak değiştirilebileceğini belirtmiştir.

 

 

  • gezici kütüphane aracı
  • gezici kütüphane aracı1
  • gezici kütüphane aracı4
  • gezici kütüphane aracı3
  • gezici kütüphane aracı2